• خانه
  • IoT
  • گربه ها، سگ ها، آدم ها و اینترنت اشیا
گربه ها، سگ ها، آدم ها و اینترنت اشیا
گربه ها، سگ ها، آدم ها و اینترنت اشیا
اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

من یک #گربه کوچولو و بامزه دارم. هر وقت از خانه بیرون می‌روم، دلم برایش تنگ می‌شود. نگران غذا خوردنش هستم و دلم میخواهد زودتر ببینمش و با او بازی کنم. قطعا این نگرانی‌ها و دل تنگی‌ها برای همه افرادی که حیوان خانگی دارند وجود دارد. اما امروز در زنگ IoT #تکانه به فناوری‌های جدیدی که در دنیا وجود دارد تا این مشکلات را بر طرف کنند، می‌پردازیم.
شما با استفاده از فناوری #اینترنت_اشیا می‌توانید فعالیت #حیوان خود را زیر نظر بگیرید، او را مشاهده کنید، با او بازی کنید یا حتی به آنان غذا دهید. Pip نام برنامه و قلاده‌ای مخصوص #سگ‌ها است. درون قلاده GPS و مودم‌هایی برای متصل شدن به گوشی، تبلت و لپ تاپ از طریق بولوتوث است. این ابزار قابلیت این را دارد که مکان حضور سگ را به شما اعلام کند و میزان فعالیت هر روز‌ او را بر اساس دریافت اطلاعات از حسگرها گزارش دهد.
ابزار پوشیدنی دیگری به نام Voyce برای سلامت حیوان خانگی طراحی شده است. این قلاده ضد آب، علاوه بر اینکه بر فعالیت حیوان توسط حسگرها نظارت دارد، ضربان قلب، الگوی تنفس و دمای بدن را نیز اندازه‌گیری می‌کند. این داده‌ها توسط اپلیکیشن مخصوص قابل دسترسی است. این ابزار به دامپزشکان کمک می‌کند تا در جریان سلامت جزئی حیوان قرار بگیرند و تمام داده‌های قبلی او را داشته باشند.
با استفاده از PetNet شما می‌توانید به گربه یا سگ خود حتی اگر در خانه نیستید، غذا دهید. با استفاده از لپ تاپ یا گوشی خود، زمان‌های خوردن غذا و میزان آن را وارد کنید. بر اساس داده‌های وارد شده، دستگاه، غذای حیوان را درون ظرف ریخته و به شما برای انجام‌ این فعالیت پیام می‌دهد و نگرانی شما را برطرف می‌کند.
اگر برای حیوان خانگیتان دل تنگ شده‌اید، با استفاده Petcube به راحتی دل تنگیتان برطرف‌ می‌شود. دستگاه Petcube به دلیل داشتن دوربین ۱۳۸ درجه‌ای و قابلیت تولید تصویر HD، این امکان را به شما می‌دهد تا با گوشی هوشمند خود، تصویر او را ببینید، با او صحبت کنید و بازی کنید. در برخی از دستگاه‌های Petcube شما قابلیت قرار دادن تشویقی را دارید و طبق دستور شما این تشویقی به حیوان داده می‌شود.‌ دنیای اینترنت اشیا در حال توسعه و پیشرفت است، باید دید در سال‌های آینده چه ابزارهای پوشیدنی دیگری برای حیوانات طراحی و استفاده می‌شود. ✍مریم اصغری

تبلیغات هوشمند
درباره تکانه

مجله علم و فناوری تکانه یک مجله با رویکرد علمی و ترویجی است. این مجله هدف خود را ترویج دانش در میان عموم علاقمندان به علم و فناوری می‌داند و تلاش می‌کند با یاری جمعی از روزنامه‌نگاران علم با سابقه کشور به عنوان همکاران تحریریه خود، بتواند علاقمندان به جهان علم را با کمک علوم و فناوری‌های نوین و به روشی جذاب از آخرین رویدادها و دستاوردهای دنیای علم آگاه سازد. دوره‌های آموزشی، رویدادهای علمی و ترویجی، نشست‌های تخصصی در علومی مانند رباتیک، مکاترونیک، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، علوم شهروندی و… از سرفصلهای اصلی فعالیت‌های مجله تکانه است.

اینستاگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *