قوی سیاه بر روی سن!
قوی سیاه بر روی سن!
اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

قوی سیاه؛ قایق مسافربری ۱۰۰٪ الکتریکی، با استفاده از باتریهای بازیافتشده بر رود سِن در پاریس روانه میشود.

اگر حمل و نقل دریایی را با فعالیت اقتصادی یک کشور مقایسه کنیم، درمی‌یابیم که انتشار گاز CO2 در فعالیت های حمل و نقل دریایی، جایگاه هشتم را در لیست انتشاردهنده های بالای این گاز در اتحادیه اروپا دارد. این نتایج، مطابق مطالعات اخیر سازمان غیردولتی اروپاییِ «حمل و نقل و محیط زیست» (T&E) به دست آمده است و نشان می‌دهد میزان گسترش این صنعت حمل و نقل در کشورهای هلند، بلژیک، نروژ، لتونی و استونی در سال ۲۰۱۸ مشابه یا بیشتر از کل ناوگان خودروهای این کشورها بوده است. استفاده از سوخت‌های فسیلی برای راه‌اندازی موتور کشتی‌ها، تولید بخار یا تولید برق برای سیستم‌های جانبی، همگی باعث تولید گازهای گلخانه‌ای می‌شوند که برای کره‌ی زمین بسیار مضر است.

با توجه به سهم قابل‌توجه حمل و نقل دریایی در تولید گازهای گلخانه‌ای که مسئولیت گرمایش کره زمین و شرایط اضطراری آب و هوا را دارند، ابتکاراتی توسط متخصصان در دست انجام است. این ابتکارات، پروژه‌های کوچکی هستند که در آینده می‌توانند به راه‌حل‌های پیشرفته‌تر و کلی‌تری تبدیل شوند.

به عنوان مثال، می‌توان قایق مسافربری «قوی سیاه» (Black Swan) را نام برد. قوی سیاه اولین قایق مسافربری الکتریکی برای مسافرت‌های شخصی و حرفه‌ای در رودخانه‌ی سِن (Seine) در پاریس است که با باتری‌های دسته‌دوم «رنو» تجهیز شده است.

قایقی با قابلیت «انتشار صفر»؛

شرکت «Seine Alliance» و شرکای این شرکت، Groupe Renault و (Green-Vision) وظیفه‌ی تولید این قایق الکتریکی با انتشار صفر را بر عهده دارند. این قایق برای سفرهای خانوادگی دو ساعته طراحی شده و ظرفیت اسکان بین دو تا هشت نفر را دارد. موتور این قایق توسط دو موتور الکتریکی تغذیه می‌شود و نیازی به ژنراتور یا موتور احتراق داخلی پشتیبان ندارد. بنابراین، هیچ‌گونه گازی از اگزوز آن منتشر نمی‌شود و همچنین حرکتی کاملاً بی‌صدا دارد.

بنا به گفته‌ی «دیدیه اسپاده» (Didier Spade)، از رؤسای شرکت «Seine Alliance»، پاریس به عنوان میزبان COP 21 در سال ۲۰۱۵ و بازی‌های المپیک در سال ۲۰۲۴، وظیفه دارد راه‌حل‌هایی ابتکاری برای حفظ محیط زیست ارائه دهد. در حال حاضر عملکرد این شرکت از نظر مدیریت حفظ انرژی در بخش حمل و نقل مثال‌زدنی است. این شرکت با اجرای پروژه‌ی قایق الکتریکی،  آگاهی همه کاربران بخش رودخانه و دریایی را بالا برده است.

استفاده از باتریهای مصرفشده در لوازم نقلیهی الکتریکی؛

نکته‌ی قابل توجه این است که این شرکت با توجه به الگویی مبتنی بر اقتصاد دورانی، تصمیم گرفته تا از باتری‌های لیتیوم-یونی که در حال حاضر در وسایل نقلیه برقی «رنو» استفاده می‌شود، بهره ببرد. این باتری‌ها در زیر صندلی‌های نیمکت جانبی قایق در ۴ محفظه از جنس فولاد ضد زنگ نصب می‌شوند که این مسئله از بهره‌گیریِ مواد اولیه و انرژی مضاعف برای ساخت باتری‌های جدید جلوگیری می‌کند.

هر پیشرانه از توان خروجی۱۰ کیلو وات (و حداکثر توان ۲۰ کیلو وات) برخوردار است و این امکان را فراهم می‌کند تا قایق به سرعت‌های معمول قایق‌های کروز برسد؛ هرچند محدودیت سرعت نیز در این قایق‌ها وجود دارد. در مجموع، باتری‌های این قایق‌ها ۲۷۸ کیلوگرم وزن دارند که نسبت به مخزن سوخت موتورِ قایق‌های معمولی سبک‌تر هستند و تنها در سه ساعت شارژ می‌شوند.

مدلی الهامبخش؛

با استفاده از یک پوسته‌ی بازیافت‌شده و طراحی‌ای بدون محدودیت زمانی که توسط یک سازنده‌ی ایتالیایی به نام «تولیو آباته» (Tullio Abbate) ساخته شده، پیش‌بینی می‌شود که قوی سیاه به محض به دست آوردن مجوزهای لازم اداری، در بهار امسال شروع به فعالیت کند. شرکت «Seine Alliance» پس از آن پیش از همکاری با واحدهای دیگر، کار خود را برای ساخت یک قایق مشابه آغاز خواهد کرد تا به هدف نهایی خود برسد؛ داشتن یک ناوگان ۱۰۰٪ الکتریکی تا سال ۲۰۲۴.

در سالهای اخیر، با تغییر نمونه های حمل و نقل که عمدتاً بر پایه ی الکتریکی کردن خودروها بوده است، قوی سیاه اثبات کرد که در بخش حمل و نقل دریایی نیز با الکتریکی کردن آن، می توان تولید گازهای گلخانه ای را کاهش داد و وابستگی به منابع غیر قابل تجدید را از بین ببرد.

منبع: www.smartcitylab.com

ماندانا حاجی حسینی

تبلیغات هوشمند
درباره تکانه

مجله علم و فناوری تکانه یک مجله با رویکرد علمی و ترویجی است. این مجله هدف خود را ترویج دانش در میان عموم علاقمندان به علم و فناوری می‌داند و تلاش می‌کند با یاری جمعی از روزنامه‌نگاران علم با سابقه کشور به عنوان همکاران تحریریه خود، بتواند علاقمندان به جهان علم را با کمک علوم و فناوری‌های نوین و به روشی جذاب از آخرین رویدادها و دستاوردهای دنیای علم آگاه سازد. دوره‌های آموزشی، رویدادهای علمی و ترویجی، نشست‌های تخصصی در علومی مانند رباتیک، مکاترونیک، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، علوم شهروندی و… از سرفصلهای اصلی فعالیت‌های مجله تکانه است.

اینستاگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *