سایبورگ
سایبورگ
اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

این هفته قصد داریم به معرفی اثری بپردازیم که از حیث تاثیرگذاری می‌توان آن را با کلاسیک‌های این ژانر مقایسه کرد: “سایبورگ” اثر مارتین کیدین.

سایبورگ چیست؟ سایبورگ یک کلمه‌ی ترکیبی در زبان انگلیسی است که از ترکیب دو واژه‌ی سایبرنتیک و ارگانیسم به وجود آمده است. همانطور که از نامش پیداست، سایبورگ به انسان‌ها (موجودات زنده‌ای) اطلاق می‌شود که بخش یا بخش‌هایی از بدن آن‌ها را اجزای #رباتیک و مکاترونیکی تشکیل داده باشد.

در #رمان #علمی‌_تخیلی سایبورگ، شخصیت اصلی به نام استیو آستین که خلبان کارکشته‌ی جت‌های جنگی است، در طی یک سانحه‌ی هوایی به شدت دچار آسیب شده و تنها قسمتی از بدن او سالم می‌ماند. از طرفی، یکی از دوستان وی که از قضا محقق رباتیک است و با دولت همکاری می‌کند، تصمیم به نجات و بازسازی استیو با اجزای رباتیک می‌گیرد. نتیجه‌ی کار، یک هیبرید انسانی/رباتی است که توانایی‌های آن از یک انسان معمولی فراتر می‌رود. استیو در ادامه شروع به استفاده از قدرت جدید خود در مقاصد نظامی می‌کند…

از رمان سایبورگ چند فیلم و یک سریال تلویزیونی به نام “مرد شش میلیون دلاری” نیز اقتباس شده است.

✍🏼سپهر آرین‌نژاد

#تکانه#کتاب

تبلیغات هوشمند
درباره تکانه

مجله علم و فناوری تکانه یک مجله با رویکرد علمی و ترویجی است. این مجله هدف خود را ترویج دانش در میان عموم علاقمندان به علم و فناوری می‌داند و تلاش می‌کند با یاری جمعی از روزنامه‌نگاران علم با سابقه کشور به عنوان همکاران تحریریه خود، بتواند علاقمندان به جهان علم را با کمک علوم و فناوری‌های نوین و به روشی جذاب از آخرین رویدادها و دستاوردهای دنیای علم آگاه سازد. دوره‌های آموزشی، رویدادهای علمی و ترویجی، نشست‌های تخصصی در علومی مانند رباتیک، مکاترونیک، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، علوم شهروندی و… از سرفصلهای اصلی فعالیت‌های مجله تکانه است.

اینستاگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *