امنیت کودکان، اینترنت اشیا
امنیت کودکان، اینترنت اشیا
اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

برای پدر و مادر، سلامتی و امنیت فرزند بسیار مهم است. آن‌ها همواره تلاش می‌کنند که کودکشان سالم، سرحال و در امنیت کامل باشد. مخصوصاً زمانی که از آنها دورند، نگران وضعیت آنها هستند. #اینترنت_اشیا برای حل این نگرانی، ابزارهایی را در اختیار والدین می‌گذارد که امروز در زنگ IoT# #تکانه، به معرفی دو نمونه از این ابزارها می‌پردازیم.
نمونه اولی که برای مراقبت از کودک معرفی می‌کنیم ساعت HereO# است. این ساعت دارای GPS بوده و محل دقیق کودک را به والدین نشان می‌دهد و بسیار مناسب زمان‌هایی است که کودکان در خارج از مدرسه و یا در اردو هستند. ساعت HereO با رنگ‌های متنوع و جذاب به بازار عرضه شده تا کودک دوست داشته باشد آن را به مچ ببندد. والدین با نصب نرم افزار مربوطه بر روی گوشی هوشمند خود می‌توانند از موقعیت دقیق کودک با خبر شوند و این اطلاعات را با بقیه اعضای خانواده به اشتراک بگذارند. نکته جالب توجه این است که هیچ سیم کارتی درون این ساعت قرار نمی‌گیرد و در حال حاضر از این وسیله در بیش از 120 کشور دنیا استفاده می‌شود. 
نمونه دوم استفاده از اینترنت اشیا برای مراقبت از فرزندان، وسیله ای است که Tinitell# نام دارد. یک مچ‌بند که در حقیقت یک گوشی پوشیدنی است! گوشی Tinitell با استفاده از GPS می‌تواند محل دقیق کودک را مشخص کند. همچنین در این وسیله، یک سیم کارت میکرو قرار می‌گیرد و این امکان را می‌دهد تا در هر زمان دل‌خواه بتوان با کودک صحبت کرد. البته در این سیم کارت، حداکثر میتوان اطلاعات ۱۲ مخاطب را وارد نمود. این وسیله قابلیت استفاده برای تمامی سنین را دارد حتی سالمندانی که کار با گوشی تلفن برای آنان بسیار دشوار است، به راحتی می‌توانند از Tinitell استفاده کنند.
✍ مریم اصغری

تبلیغات هوشمند
درباره تکانه

مجله علم و فناوری تکانه یک مجله با رویکرد علمی و ترویجی است. این مجله هدف خود را ترویج دانش در میان عموم علاقمندان به علم و فناوری می‌داند و تلاش می‌کند با یاری جمعی از روزنامه‌نگاران علم با سابقه کشور به عنوان همکاران تحریریه خود، بتواند علاقمندان به جهان علم را با کمک علوم و فناوری‌های نوین و به روشی جذاب از آخرین رویدادها و دستاوردهای دنیای علم آگاه سازد. دوره‌های آموزشی، رویدادهای علمی و ترویجی، نشست‌های تخصصی در علومی مانند رباتیک، مکاترونیک، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، علوم شهروندی و… از سرفصلهای اصلی فعالیت‌های مجله تکانه است.

اینستاگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *